پرسش های متداول

آيا قيمتهاي سايت به روز است؟
بله، ما همواره تمام سعي خود را انجام مي دهيم تا وضعيت قيمت و موجودي سايت به روز باشد.
 
آيا امکان تخفيف روي قيمتهاي سايت وجود دارد؟
با توجه به اينکه قيمت گذاري کالاها در آپارکالا بر اساس حداقل حاشيه سود مي باشد، متاسفانه امکان برخي تخفيفات بر روي قيمت هاي آن وجود ندارد.

از کجا بفهمم کالايي در فروشگاه آپارکالا موجود است؟
بطور معمول، تمام کالاهايي که در وب سايت آپارکالا، وضعيت آنها موجود است، در انبار فروشگاه موجود مي باشند، 

 ثبت سفارش مي تواند بصورت با عضويت و يا بدون عضويت باشد و حداکثر زمان لازم براي آن 2 دقيقه مي باشد. در ضمن ثبت سفارش هيچ هزينه اي در بر نخواهد داشت.
 
آيا امکان خريد حضوري وجود دارد؟
خير، به دليل ماهيت کاري فروشگاه امکان خريد حضوري تحت هيچ شرايطي وجود ندارد
 
آيا امکان رويت کالا قبل از خريد وجود دارد؟
خير، به دليل ماهيت کاري فروشگاه، امکان رويت کالاها از نزديک وجود ندارد. اما براي فراهم آوردن امکان خريد براي مشتريان، اطلاعات کامل محصولات و عکس آنها در وب سايت قرار داده شده که مشتريان به کمک آن مي توانند خريد خود را انجام دهند.
 
آيا مي توانم کالا را درب شرکت تحويل بگيرم؟
خير، به دليل آنکه محل دفتر شرکت و انبار آن متفاوت هستند، امکان دريافت کالا درب شرکت وجود ندارد.
 
آيا امکان دريافت پيش فاکتور وجود دارد؟
خير، متاسفانه امکان ارائه پيش فاکتور خارج از سيستم وب سايت را نداريم
 
آيا مي توانم کالاي خود را در هنگام تحويل، باز و رويت نمايم؟
بله، غير از موارد خاص که در برگ رسيد تحويل کالا، قيد مي گردد، مشتريان محترم موظف هستند در تمام موارد کالا را تحويل ظاهري بگيرند، يعني پس از تسويه مبلغ فاکتور، ابتدا مي بايست کالاي خود را از نظر ظاهري بررسي و سپس رسيد تحويل کالا بصورت صحيح و سالم را امضاء نمايند. اين مورد هم براي ارسال از طريق ناوگان آپارکالا و هم از طريق پست و باربري نيز صادق و يکسان مي باشد.
 
آيا براي خريد از آپارکالا، حتما بايد در سايت عضو باشم؟
پاسخ:  خير . شما بدون عضويت نيز مي توانيد از آپارکالا خريد کنيد اما با عضويت در سايت علاوه بر آنکه از جشنواره ها و تخفيف ها اطلاع پيدا مي کنيد، مي توانيد از ساير مزايا و امتيازات اين عضويت بهره مند گرديد.
 
آيا مي‌توانم براي شخص ديگري از آپارکالا خريد کنم و سفارش تحويل آن شخص داده شود؟
پاسخ:  بله، با قيد اين مطلب در هنگام خريد که سفارش تحويل شخص ديگر داده مي شود، مي توان کالا را به شخص مورد نظر شما تحويل داد و حتي امکان کادو پيچ کردن براي کالاي خريداري شده شما نيز وجود دارد.
 
از وضعيت سفارشي که ثبت کرده‏‌ام، چگونه مي‌‏توانم مطلع شوم؟
پاسخ:  آپارکالا با ارسال پيامک‏ و ايميل، مرحله به مرحله وضعيت سفارش را به شما اعلام مي‏‌کند. 
علاوه بر آن، در صورتي که عضو سايت هستيد مي‏‌توانيد وارد کنترل پنل خود شده و در بخش سفارشات از وضعيت سفارش مطلع شويد و در صورت عدم عضويت هم ميتوانيد با کارشناسان ارتباط داشته و از وضعيت سفارش خود مطلع گرديد.
 
مي‏‌توانم سفارشم را تلفني ثبت کنم؟
پاسخ: بله، افرادي که هر دليلي دسترسي به اينترنت نداشته يا ثبت سفارش بصورت اينترنتي براي آنها سخت مي باشد، مي توانند بصورت تلفني سفارش خود را ثبت و از طريق تماس تلفني آن را تاييد کنند اما  به منظور تسريع فرايند پردازش و ارسال سفارش و نيز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش توضيه مي گردد مشتريان محترم ‏سفارشات خود را بصورت اينترنتي شخصاً ثبت نمايند.
 
براي انتخاب و خريد کالا در سايت نياز به مشاوره دارم، راهي وجود دارد که در تصميم‏ گيري به من کمک کند؟
پاسخ:  بله، کارشناسان آپارکالا تمام تلاش خود را مي‏‌کنند تا اطلاعات مورد نياز براي خريد هر کالا در سايت وجود داشته باشد، با اين حال در صورتيکه اطلاعات موجود در سايت براي شما کافي نمي باشد، مي توانيد ابتدا سفارش خود را در سيستم ثبت و پس از تماس کارشناسان سوالات خود را مطرح، سپس در صورت تمايل سفارش خود را نهايي بفرماييد.
 
ممکن است پرداخت اينترنتي ناموفق و مبلغ از حساب من کم شده باشد؟
پاسخ: بله، در برخي موارد ممکن است هنگام پرداخت صورتحساب، وجه از حساب شما کسر اما پرداخت اينترنتي شما تاييد نگردد، در اين موارد وجه معمولا بلافاصله از طرف بانک به حساب شما عودت داده مي شود اما ممکن است اين عودت حداکثر تا ?? ساعت به تاخير بيافتد که مربوط به بانک بوده و هيچ ارتباطي به فروشگاه ندارد.
 
آيا مي‌توانم براي پرداخت سفارش خود چک بدهم؟
پاسخ:  خير، براي جلوگيري از بروز مشکلات احتمالي آپارکالا از پذيرش هر گونه چک بانکي معذور است.
 
آيا پرداخت اينترنتي وجه سفارش در سايت آپارکالا امن است؟
پاسخ: شما هنگام پرداخت اينترنتي، از سايت آپارکالا وارد درگاه بانک مورد نظر شده و از طريق درگاه و وب سايت آن بانک، وجه خود را پرداخت مي نمايد. لازم به توضيح است که درگاه هاي بانکي نيز با توجه به آنکه از پروتکل امن https استفاده مي کنند، جايي براي نگراني ندارند. در ضمن براي احتياط بيشتر شما مي توانيد در هنگام ورود اطلاعات کارت بانکي خود از صفحه کليد مجازي استفاده کنيد.
 
چگونه مي توانم از هزينه ارسال کالا به شهر خود مطلع گردم؟
پاسخ: مشتريان محترم هنگام ثبت سفارش و قبل از پرداختن هر گونه وجهي مي توانند روشهاي ارسال و هزينه مرتبط با هر کدام از آنها را مشاهده نمايند. اين هزينه ها توسط سيستم و بر اساس روش ارسال انتخابي، حجم و وزن کالا و مسافت تا شهر مقصد بصورت مکانيزه محاسبه و نمايش مي گردند.